Kontakt : studio@studio-filmowe.com, tel.: 533 55 77 23
produkcja filmowa warszawa

Pokazy Specjalne na 29. WFF w Multikinie

Pokazy Specjalne na 29. WFF w Multikinie 1

W ramach sekcji Pokazy Specjalne podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego przedstawiamy najnowsze filmy znanych i uznanych reżyserów z całego świata. Projekcje tegorocznych dokonań mistrzów sztuki filmowej będą miały miejsce w największej sali Multikina w Złotych Tarasach, w Sali Nr 1.

 

Banklady, reż. Christian Alvart (Niemcy 2013) 114 min.

Ma 30 lat i jest nieśmiała. Kiedy zakochuje się w mężczyźnie i ten zabiera ją do swojej pracy, okazuje się niezwykle utalentowana. Film oparty na prawdziwej historii Giseli Werler, pierwszej Niemki, która okradała banki.

 

Brzydki / Ugly, reż. Anurag Kashyap (Indie 2013) 124 min.

Znika 10-letnia dziewczynka. Liczba osób, które mają coś na sumieniu lub coś ukrywają, powiększa się. Szpetny portret współczesnych Indii, a wszystko w rytmie pulsujących, zremiksowanych dźwięków hinduskiego popu.

 

Dotyk grzechu / A Touch Of Sin / Tian zhu ding, reż. Jia Zhang-ke (Chiny, Japonia 2013) 135 min.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o mieszkańcach współczesnych Chin, którzy nie nadążają za zmianami w kraju. Film zszokował publiczność w Cannes licznymi scenami przemocy oraz otrzymał bardzo dobre recenzje krytyki i nagrodę za najlepszą reżyserię.

 

Druga Ojczyzna – Kronika Tęsknoty / Home From Home – Chronicle of a Vision / Die Andere Heimat – Chronik einer Sehnsucht, reż. Edgar Reitz (Niemcy 2013) 230 min.

Edgar Reitz powraca do świata wykreowanego w słynnym epickim fresku „Heimat”, w którym opowiadał ponad 100-letnią historię rodziny Simonów i społeczności wsi Schabbach. Tym razem cofamy się do połowy XIX wieku.

 

Geograf przepił globus / The Geographer Drank His Globe Away / Geograf globus propil, reż. Alexander Veledinsky (Rosja 2013) 120 min.

Szukający pocieszenia w alkoholu nauczyciel zabiera klasę na szaloną wyprawę. Film z doborową obsadą, oparty na tragikomicznej powieści Aleksieja Iwanowa.

 

Gloria, reż. Sebastián Lelio (Chile, Hiszpania 2013) 104 min.

Nagrodzona w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem Paulina García w roli pełnej życia 58-letniej rozwódki, która na parkiecie nocnego klubu znajduje być może ostatnią szansę na prawdziwą miłość.

 

Grand Central, reż. Rebecca Zlotowski (Francja, Austria 2013) 94 min.

Zakazana miłość i promieniowane grożące powolnym skażeniem. Każdy dzień niesie ryzyko… Drugi film Rebecci Zlotowski, miał premierę na festiwalu w Cannes 2013. W rolach głównych „gorąca para”: Léa Seydoux (Emma w „Życiu Adeli – Rozdział 1 i 2” Abdellatifa Kechiche) i Tahar Rahim (Cesar dla Najlepszego Aktora za film „Prorok”).

 

Henri, reż. Yolande Moreau (Francja, Belgia 2013) 107 min.

Pięćdziesięcioletni wdowiec prowadzący restaurację bierze do pomocy dziewczynę z domu dla upośledzonych. Tragikomedia zainspirowana piosenką Toma Waitsa „Innocent When You Dream”.

 

Jesteśmy najlepsi! / We Are the Best! / Vi är bäst!, reż. Lukas Moodysson (Szwecja, Dania 2013) 102 min.

Trzynastoletnie dziewczyny ze Sztokholmu lat 80. zakładają zespół punkowy. Film jest peanem na cześć potrzeby buntu i brania swojego życia we własne ręce. Najnowszy film Lukasa Moodyssona miał premierę na festiwalu w Wenecji i Toronto 2013.

 

Kilka kroków do gwiazd / Twenty Feet from Stardom, reż. Morgan Neville (USA 2013) 90 min.

Fascynujący dokument o wokalistach wspierających, czyli chórkach śpiewających z legendami rock and rolla i popu ostatnich kilkudziesięciu lat.

 

Kompleks / The Complex / Kuroyuri danchi, reż. Nakata Hideo (Japonia 2013) 106 min.

W nowym mieszkaniu studentka słyszy dziwne odgłosy. Reżyser Hideo Nakata, twórca legendarnego „Ringu” (1998) i „Dark Water” (2002) wraca do korzeni japońskiego horroru.

 

Ludwik II / Ludwig II, reż. Peter Sehr, Marie Noëlle (Niemcy, Austria 2012) 140 min.

Dramatyczna opowieść o życiu Ludwika II, króla Bawarii, jednego z najbardziej fascynujących monarchów w historii.

 

Major / The Major / Mayor, reż. Yuri Bykov (Rosja 2013) 94 min.

Major policji śmiertelnie potrąca chłopca na drodze. Koledzy z policji chcą zatuszować sprawę. Film miał premierę na festiwalu w Cannes 2013, w sekcji „Semaine de la critique”.

 

Mokra robota / On The Job, reż. Erik Matti (Filipiny 2013) 120 min.

Film opowiada o wykorzystywaniu więźniów z długimi wyrokami do zabójstw. Łapani po przestępstwie, wracają do swoich cel i spokojnie czekają na kolejne zlecenia. Odważny thriller kryminalny nakręcony przez filipińskiego znawcę gatunku.

 

Opuścić Marrakesz / Exit Marrakech, reż. Caroline Link (Niemcy 2013) 120 min.

17-latek odwiedza w Marrakeszu ojca, światowej sławy reżysera teatralnego. Chłopak nie widział go od dawna i ich relacja nie wygląda tak, jak sobie wymarzył. Film nagrodzonej Oscarem za „Nigdzie w Afryce” Caroline Link.

 

Prince Avalanche, reż. David Gordon Green (USA 2013) 94 min.

Dwóch mężczyzn, którzy za sobą nie przepadają malują wspólnie pasy na drodze w lesie. Trochę komedia, trochę  filozoficzny film drogi, a trochę historia o tym, jak nieoczekiwanie można znaleźć prawdziwą przyjaźń. Nagroda dla reżysera na festiwalu w Berlinie.

Powiązane