• Dodaj treści
  • Oferta
  • Kontakt
youtube
Kontakt : studio@studio-filmowe.com, tel.: 533 55 77 23
produkcja filmowa warszawa
  • Strona główna
  • Oferta
    • Film reklamowy
    • Film instruktażowy
    • Film korporacyjny
    • Film dokumentalny
    • Reklama
  • Aktualności
  • Kontakt
  • STAND WITH UKRAINE !
Studio Filmowe Com
37. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
IX Festiwal Filmów Edukacyjnych Edukino – nabór filmów
Zgłoszenia filmów na WFF 2020
WFF Sekcja Odkrycia
Przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych
Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe
Polskie filmy w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
KFF za darmo. 59. Krakowski Festiwal Filmowy
Sekcja Docs+Science 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Odkrycia na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Posted On 11 wrz 2017
By : Studio Filmowe Com
Comment: Off
Tag: Warszawski Festiwal Filmowy

Nasza niekonkursowa sekcja Odkrycia wzbudza co roku bardzo duże zainteresowanie. W jej ramach pokazujemy filmy zdobywające uznanie publiczności na festiwalach filmowych całego świata. To perełki, o których na pewno usłyszycie jeszcze nie raz! Podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego zobaczymy:

„To jest nasz kraj”//„Chez nous”// „This Is Our Land”, reż. Lucas Belvaux, Belgia 2017, 114’

W małym, górniczym miasteczku na północy Francji wszyscy znają i lubią miejscową pielęgniarkę, Pauline Duhez. Zawsze można na nią liczyć, jest życzliwa i oddana swoim pacjentom. Po pracy opiekuje się schorowanym ojcem i samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Jej nieskazitelny wizerunek próbuje wykorzystać miejscowa partia narodowa, proponując jej kandydowanie w lokalnych wyborach.

„Dziennik gangstera”//„Måstegitt” // „A Hustler’s Diary”, reż. Vica Zubak, Szwecja 2017, 97’

Metin ma 25 lat i mieszka na przedmieściach Sztokholmu, które rządzą się swoimi, niepisanymi prawami. Jednak mężczyzna odstaje od otoczenia. Widzi i czuje więcej niż inni i co więcej – ma dar przekładania tego na słowa. Pisze pamiętnik, któremu powierza wszystko czego doświadcza. Kiedy pewnego dnia pamiętnik znika, życie Metina wywraca się do góry nogami. Zaskakujący portret mężczyzny żyjącego między dwoma światami. Film inspirowany autentycznymi wydarzeniami.

 „Drib”, reż. Kristoffer Borgli, Norwegia, Stany Zjednoczone 2017, 90’

Amir jest performerem i stand-uperem, który w czasie rzeczywistym wymyśla postacie i historie. W 2014 roku jego nagranie z ulic Oslo staje się internetowym hitem i pokazywane jest w mediach na całym świecie. Jedna z agencji reklamowych z Los Angeles przekonana o tym, że to, co opowiada Amir, jest prawdą, wpada na pomysł wykorzystania sławy komika. Po części fikcja, po części dokument opisujący nieudaną kampanię reklamową znanego napoju energetycznego.

„Król Pekinu” //„Jing Cheng Zhi Wang”//„King of Peking”, reż. Sam Voutas, Chiny, Stany Zjednoczone, Australia 2017, 88’

Pekin. Lata dziewięćdziesiąte, początek ery domowego wideo. Ojciec — Big Wong i syn — Little Wong jako mobilne kino jeżdżą po chińskich wsiach i miasteczkach i pokazują ludziom hollywoodzkie filmy. Kiedy była żona Big Wonga żąda większych alimentów, mężczyzna zdaje sobie sprawę, że może stracić prawo do opieki nad synem. Uroczy komediodramat o relacji ojca i syna, moralności, złych wyborach oraz wielkiej miłości do kina.

„Świadectwo” // „Ha’Edut”//„The Testament” reż. Amichai Greenberg, Izrael, Austria 2017, 94’

Yoel jest badaczem, międzynarodowym ekspertem od Holokaustu. Od ponad 15 lat bada nazistowskie metody eksterminacji Żydów na terenie Austrii i Węgier. Teraz bierze udział w prawniczym boju dotyczącym masakry w miasteczku Lendsdorf. Wpływowa austriacka rodzina przemysłowców, do których należy ziemia, na której dokonano mordu, planuje tam budowę. Yoel gotów jest poświęcić wszystko, by dowiedzieć się prawdy. „Jako syn ocalałych z Holokaustu – mówi reżyser filmu – wychowałem się w domu pozbawionym emocji, w którym brakowało czegoś nieuchwytnego. Ten film jest moją próbą przebicia się przez niewidzialne ściany milczenia.”

„Julian Schnabel – portret prywatny”//„Julian Schnabel – A Private Portrait” reż. Pappi Corsicato, Włochy 2017, 90’

Julian Schnabel – malarz, reżyser (m.in. „Basquiat”, „Motyl i skafander”), muzyk, rzeźbiarz, artysta sceny nowojorskiej. Dokument nie jest analizą życia i twórczości wielkiego artysty, ale raczej opowieścią przyjaciela i wielbiciela, który chce pokazać światu wielkość człowieka, będącego ucieleśnieniem american dream. Opowiadają o nim członkowie rodziny i przyjaciele – Al Pacino, Christopher Walken, David La Chapelle, Willem Dafoe, Bono, Laurie Anderson i wielu innych.

„Strój dowolny”//„Etiqueta no rigurosa”// „No Dress Code Required” reż. Cristina Herrera Bórquez, Meksyk 2017, 92’

Victor i Fernando mieszkają w stanie Kalifornia Dolna w Meksyku. Prowadzą tam swój salon piękności. Wielu klientów uważa ich za cudowną parę. Do czasu, kiedy w 2013 roku postanawiają się pobrać. W pełnej homofobicznych uprzedzeń Kalifornii stają się pierwszą gejowską parą, która głośno walczy o swoje prawa. Victor i Fernando stawiają czoła fali krytyki i ogromnemu oburzeniu nie tylko ze strony urzędników.

 

„Ava” reż. Léa Mysius, Francja 2017, 105’

13-letnia Ava spędza wakacje nad Atlantykiem. Dowiaduje się tam, że traci wzrok szybciej, niż się spodziewano. Jej matka tak bardzo chce, żeby to były ich najlepsze wakacje, że decyduje się udawać — nic złego się nie dzieje. Ava natomiast konfrontuje się z problemem na swój własny sposób. Kradnie dużego, czarnego psa, którego właścicielem jest pewien młody chłopak… Nagrodzona w Cannes 2017 (SACD Award, Palm Dog) zmysłowa opowieść o odkrywaniu własnej seksualności.

„Wolność”//„Freiheit”// „Freedom” reż. Jan Speckenbach, Niemcy 2017, 100’

Nora ma 40 lat i mieszka z mężem i dwójką dzieci w Berlinie. Pewnego dnia pragnienie, które w niej narastało, wreszcie się uzewnętrznia. Nora nade wszystko chce być wolna. Bez słowa wyjaśnienia wychodzi z domu i porzuca swoją rodzinę. Włóczy się po ulicach, uprawia przygodny seks z młodym mężczyzną i spontanicznie zabiera się autostopem do Bratysławy.

„Szachowa zagrywka”//„La Defensa del dragon”// „The Dragon Defense” reż. Natalia Santa, Kolumbia 2017, 80’

W Bogocie mieszkają trzej starzy przyjaciele. Spędzają dni między legendarnym klubem szachowym, kasynem, a ulubioną kawiarnią. Samuel jest profesjonalnym graczem w szachy i obstawia rozgrywki, kiedy jest pewien wygranej. Jego najlepszy przyjaciel Joaquín, zegarmistrz, nie chce pozbyć się warsztatu odziedziczonego po ojcu. I Marcos, hiszpański homeopata, który poświęca się poszukiwaniom patentu na wygraną w pokera. Wszyscy trzej znaleźli bezpieczne schronienie w codziennej rutynie, gdzie nie ma potrzeby stawiać czoła wyzwaniom, jakie niesie życie. Film miał premierę podczas otwarcia Quinzaine des Réalisateurs na tegorocznym festiwalu w Cannes.

„Przyczyna zgonu: nieznana”//„Dødsårsak: Ukjent”// „Cause of Death: Unknown” reż. Anniken Hoel, Norwegia 2017, 88’

W 2005 roku starsza siostra reżyserki Anniken Hoel zmarła nagle na serce w trakcie leczenia. Chcąc dowiedzieć się, dlaczego tak się stało, Anniken Hoel rozpoczyna prywatne śledztwo. Odkrywa, że jej siostra była jedną z wielu ofiar na całym świecie. Z małego miasta w Norwegii ślady prowadzą do całego systemu, na który składa się wiele instytucji, koncernów farmaceutycznych i politycznych wpływów na szczeblu Unii Europejskiej i USA. Wnikliwy dokument śledczy w głąb przemysłu farmaceutycznego. Czy oni rzeczywiście igrają z naszym życiem, byle by tylko zarobić jak najwięcej?

„Zanim nadejdzie wiosna”//„En attendant les hirondelles”// „Until the Birds Return” reż. Karim Moussaoui, Francja, Niemcy, Algieria, Katar 2017, 113’

Intrygujący obraz współczesnej Algierii. Trzy historie, które łączą nas z duszą współczesnego społeczeństwa arabskiego. Przeszłość i teraźniejszość zderzają się w życiu młodego, bogatego dewelopera; młoda kobieta targana jest pomiędzy podpowiedziami rozumu a uczuciami; ambitny neurolog doświadcza ograniczeń przez wydarzenia z czasu wojny. Trójka zwykłych bohaterów, pochodząca z różnych środowisk, mieszkająca w różnych częściach kraju zniszczonego przez tak wiele konfliktów kolonialnych i religijnych, w poszukiwaniu zbiorowego uzdrowienia.

„Nina” reż. Juraj Lehotský, Słowacja, Czechy 2017, 82’

Nina ma 12 lat. Jej rodzice się rozwodzą i świat, który znała, przestaje istnieć. Mama i tata mówią, że robią to, co dla niej najlepsze. Jednak tak naprawdę myślą tylko o sobie. Nina ich nie rozumie. Czuje się porzucona i oszukana, jakby na świecie nie zostało już nic, czemu mogłaby zaufać. Jej jedyną bezpieczną przystanią jest pływanie. Na basenie czuje to, czego jej teraz brakuje w domu – spokój i wsparcie. Dlatego, kiedy zanosi się na to, że nie będzie mogła wystartować w zawodach pływackich, na których jej bardzo zależy, decyduje się na radykalny ruch. Opowiedziana z perspektywy dziecka opowieść o miłości, nienawiści, zdolności do przebaczania i o potrzebie bycia uważnym na innych.

„Zapytaj seksperta”//„Ask the Sexpert” reż. Vaishali Sinha, Stany Zjednoczone 2017, 81’

W Indiach, w kraju liczącym ponad 1,3 miliarda ludności, nie mówi się o seksie, a już na pewno nie głośno. To wielkie, kulturowe i obyczajowe tabu. Jednak nie dla blisko 93-letniego seksuologa, doktora Mahindera Watsy, którego zaangażowanie i entuzjazm nie pokrywa się z wiekiem. Miliony czytelników gazety Mumbai Mirror czytają jego poradnikowa kolumnę „Zapytaj Seksperta”, w której doktor pisze o wszystkim od przedwczesnej ejakulacji po niekonwencjonalne techniki masturbacji. Bez moralizowania, za to z dużą dawką humoru, zachęca mężczyzn i kobiety, by pisali do niego i zmieniali swoje życie. Dokument o najbardziej znanym w Indiach seksuologu, którego uśmiechnięta twarz i konkretne porady jednych wprawiają w zachwyt, w innych zaś budzą oburzenie.

„Gabriel i góra”//„Gabriel e a montanha” // „Gabriel and the Mountain” reż. Fellipe Barbosa, Brazylia, Francja 2017, 127’

Brazylijczyk Gabriel Buchmann dostał się na prestiżowy amerykański uniwersytet. Zanim jednak przekroczył jego progi, zdecydował się na roczną podróż po świecie. Ostatnim punktem jego podróży miał być Mlandżi, masyw górski w Malawi, w Afryce. I tam ślad po nim zaginął. Po kilkunastu dniach jego ciało przypadkiem odnalazło dwóch miejscowych.

 „Psy”//„Los perros” reż. Marcela Said, Francja, Chile, Argentyna, Niemcy 2017, 94’

Mariana ma 42 lata i należy do chilijskiej uprzywilejowanej klasy wyższej. Ani mąż, ani ojciec nie żywią wobec niej ciepłych uczuć, kiedy więc pojawia się nauczyciel jazdy konnej 60-letni Juan, kobieta zaczyna interesować się nim. Wychodzi na jaw, że Juan jest byłym pułkownikiem podejrzanym o łamanie praw człowieka w czasie dyktatury Pinocheta. Ich romans sprawia, że nic już nie chroni rodziny Mariany przed przeszłością. Film, pokazany podczas Tygodnia Krytyki na ostatnim festiwalu w Cannes, rzuca światło na konsekwencje dyktatury Pinocheta w dzisiejszym Chile i przygląda się pełnej hipokryzji klasie wyższej.

 „Błogosławieni”//„Les Bienheureux” // „Blessed” reż. Sofia Djama, Francja, Belgia, Algieria 2017, 100’

Od czasu proklamowania niepodległości w 1962 roku przez Algierię przetoczyła się wojna domowa i seria antyrządowych protestów. Mieszkańcy, zmęczeni konfliktami, na każdym kroku starają się wracać do normalności. Dla Amal i Samira dwudziesta rocznica ślubu to prawdziwe święto. Współczesna Algieria w oczach dwóch pokoleń, rozczarowanych brakiem perspektyw i utraconych szans. W filmie zobaczymy m.in. nagrodzonego w Cannes Samiego Bouajila.

„Kuzyn”//„Ha Ben Dod” // „The Cousin” reż. Tzahi Grad, Izrael 2017, 93’

Pewnego ranka Naftali, osobistość z lokalnych mediów, zabiera palestyńskiego robotnika i zawozi go do pracy przy odbudowie studia, które stoi na wynajmowanej posesji w izraelskiej wiosce. Jednak Fahed nie jest tym robotnikiem, którego zatrudnił Naftali. Twierdzi, że jest jego kuzynem i świetnie sobie poradzi. Gorzka komedia o stosunkach arabsko-izraelskich i przypowieść pokazująca uniwersalne zjawisko lęku przed „obcym”, który bardzo łatwo może przerodzić się w rasizm.

 

„W porządku”//„Kút” // „Well” reż. Attila Gigor, Węgry 2016, 97’

Stacja benzynowa pośrodku niczego: młody mężczyzna przybywa na spotkanie z ojcem, którego nie widział od 30 lat. Tego samego dnia, na tej samej stacji benzynowej psuje się van z czterema prostytutkami. Trzy dni, które spędzają wspólnie, zmienią ich życie na zawsze.

 „Charleston” reż. Andrei Cretulescu, Rumunia, Francja 2017, 119’

Ioana ginie w wypadku samochodowym. Kilka tygodni po jej śmierci, mąż Ioany, 42-letni Alexandru znów upija się w samotności, gdy nagle ktoś puka do jego drzwi. W progu staje nieśmiały, młody człowiek, który przedstawia się jako Sebastian, kochanek Ioany przez ostatnie pięć miesięcy jej życia. Powód, dla którego zjawia się w domu Alexandru, jest zdumiewający. Czarna komedia wizualnie nawiązująca do lat 40., opowiadająca o niemożliwej miłości i nieprawdopodobnej przyjaźni.

Więcej informacji o filmach prezentowanych podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego na wff.pl.

Zachęcamy do obserwowania kont Warszawskiego Festiwalu Filmowego w mediach społecznościowych:

 @warsawfilmfestival

 @WarsawIFF

 @warsawiff

O autorze
Studio Filmowe
  • google-share
Previous Story

WFF w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy

Next Story

Pokazy Specjalne 33. WFF

Powiązane

konkurs filmowy warszawa
off

37. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Posted On 23 wrz 2021
, By Studio Filmowe Com
konkurs filmowy warszawa
off

Zgłoszenia filmów na WFF 2020

Posted On 17 kw. 2020
, By Studio Filmowe Com
filmy nagradzane m.in. na Berlinale, w Cannes i na Sundance
off

WFF Sekcja Odkrycia

Posted On 12 wrz 2019
, By Studio Filmowe Com
przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych
off

Przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych

Posted On 12 wrz 2019
, By Studio Filmowe Com
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE
off

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe

Posted On 12 wrz 2019
, By Studio Filmowe Com
10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów
off

10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów. Program WFF

Posted On 21 paź 2018
, By Studio Filmowe Com
studiofilmowe
off

Na 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym 190 filmów z 61 krajów

Posted On 21 paź 2018
, By Studio Filmowe Com
Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym
off

Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Posted On 17 wrz 2018
, By Studio Filmowe Com

Polecony

Fotograf Warszawa

Aktualności

konkurs filmowy warszawa
Off

37. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

37. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 8-17 października, w formule tradycyjnej, w kinach, z udziałem publiczności
Posted On 23 wrz 2021
Międzynarodowy Festiwal Filmów Edukacyjnych
Off

IX Festiwal Filmów Edukacyjnych Edukino – nabór filmów

Edukino jest festiwalem filmowym poświęconym filmowi edukacyjnemu – krótkim filmom łączącym wysokie walory artystyczne z walorami edukacyjnymi.
Posted On 29 maj 2020
konkurs filmowy warszawa
Off

Zgłoszenia filmów na WFF 2020

- pełnometrażowe filmy fabularne - pełnometrażowe filmy dokumentalne - filmy krótkometrażowe: aktorskie, dokumentalne i animowane.
Posted On 17 kw. 2020

Ostatnie wpisy

  • 37. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
  • IX Festiwal Filmów Edukacyjnych Edukino – nabór filmów
  • Zgłoszenia filmów na WFF 2020
  • WFF Sekcja Odkrycia
  • Przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych
  • Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe
  • Polskie filmy w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Nowy Fan Page – Zapraszamy

Produkcja filmowa

Film instruktażowy szkoleniowy warszawa

Film instruktażowy

18 mar 2015
Produkcja Filmowa Film korporacyjny dla firm

Film korporacyjny

18 mar 2015
Produkcja filmów reklamowych

Film reklamowy

18 mar 2015
dodaj lokalizację filmową

Dodaj Lokację Filmową

24 sty 2015

Filmy

Pasmo filmów dokumentalnych

Kontakt

Zgłosznia, materiały prasowe:
redakcja@studio-filmowe.com
Wycena, pytania dotyczące produkcji:
studio@studio-filmowe.com
Konsultant:
W godzinach: od 10.00 - 16.00

Oferta

Sprawdź ofertę studio-filmowe.com

Projektujemy, tworzymy i realizujemy strony www. Kontakt: studio@studio-filmowe.com

Strony

  • Aktualności
  • Cennik
  • Cookie Policy
  • Działalność postprodukcyjna związana z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi
  • Działalność związana z oprogramowaniem
  • Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych
  • Festiwale filmowe
    • Warszawski Festiwal Filmowy
  • Filmy promocyjne, korporacyjne, reklamowe, dokumentalne
  • Galeria filmowa
    • Gdynia GFF 2013 – Konkurs główny
    • Gdynia GFF 2013 – Panorama
    • Plakaty festiwali filmowych
  • Informacje
  • Kalendarz firmowy za darmo na 2022 rok, do wydruku
  • Katalog stron
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Produkcja Filmowa Warszawa
    • Dokumentacja reżyserska
    • Dokumentacja techniczna
    • Lokacja filmowa
    • Specyfikacja
    • Zdjęcia dronem. Filmowanie z drona.
  • Projektowanie i tworzenie, portfolio, strony dla firm
  • Realizacje
  • Reklama
  • Strona
  • Studio Filmowe Warszawa
  • Zwiastuny filmowe. Teatr

Kategorie

Aktualności Filmowe Festiwale Filmowe Organizacje Fundacje Realizacje Studia Filmowe Szkoły Filmowe Terminy Filmowe Usługi Filmowe Warszawski Festiwal Filmowy
Film instruktażowy szkoleniowy warszawa

Film instruktażowy

18 mar 2015
Produkcja Filmowa Film korporacyjny dla firm

Film korporacyjny

18 mar 2015
Produkcja filmów reklamowych

Film reklamowy

18 mar 2015

Film dokumentalny

12 wrz 2014

Produkcja i promocja

Promujemy i Produkujemy:

filmy promocyjne
filmy reklamowe
filmy korporacyjne
filmy instruktażowe
filmy dokumentalne

Tagi

American Film Festival Animation Now! Festival Avant Art Festival EDUKINO Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART Festival Scope Festiwal Aktualnej Animacji Festiwal Filmowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima Festiwal Filmowy Pięć Smaków Festiwal HumanDOC Film Aktorski Film dokumentalny Filmy Animowane FIPRESCI Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych Fundacja Sztuki Arteria Fundacje-Instytuty-Organizacje Filmowe Gdynia Film Festival - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych FPFF goEast Festival Kino Niezależne Kino Nowe Horyzonty Konkursy Krakowski Festiwal Filmowy Manchester School of Art Middlesex University Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Multikino Muzyka w filmie Oferta filmowa - współpraca Plus Camerimage Polskie Szkoły Filmowe Studia Filmowe Polskie Studio Filmowe TOR Studio Filmowe Zebra Studio Miniatur Filmowych Sztuka Animacji Targi Pokazy Prezentacje The Aesthetica Short Film Festival ASFF The London Film School Warszawska Fundacja Filmowa Warszawska Szkoła Filmowa Warszawski Festiwal Filmowy Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej WJFF Warsztaty filmowe Wrocław
All rights reserved. Znaker.Com - Strony Internetowe Warszawa
Dzień dobry
Strona używa plików cookie w celu podniesienia jakości prezentowanych informacji. Korzystając ze strony akceptujesz jej politykę prywatności i cookie. Akceptuję Więcej
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT