• Dodaj treści
  • Oferta
  • Kontakt
youtube
Kontakt : studio@studio-filmowe.com, tel.: 533 55 77 23
produkcja filmowa warszawa
  • Strona główna
  • Oferta
    • Film reklamowy
    • Film instruktażowy
    • Film korporacyjny
    • Film dokumentalny
    • Reklama
  • Aktualności
  • Kontakt
Studio Filmowe Com
IX Festiwal Filmów Edukacyjnych Edukino – nabór filmów
Zgłoszenia filmów na WFF 2020
WFF Sekcja Odkrycia
Przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych
Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe
Polskie filmy w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
KFF za darmo. 59. Krakowski Festiwal Filmowy
Sekcja Docs+Science 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego
59. KFF – 59. Krakowski Festiwal Festiwal Filmowy

Na 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym 190 filmów z 61 krajów

Posted On 21 Paź 2018
By : Studio Filmowe Com
Comment: Off
Tag: Warszawski Festiwal Filmowy

Na 34. Warszawskim Festiwalu Filmowym pokażemy 190 filmów z 61 krajów. Przyjedzie do nas prawie 700 gości z całego świata, by zaprezentować efekty swojej pracy i porozmawiać z widzami. Z tych 700 fenomenalnych osób wybraliśmy dla Was kilkanaście, które możecie znać z wcześniejszych edycji naszego Festiwalu, z ich ról czy zrealizowanych projektów. Zapraszamy akredytowanych dziennikarzy do umawiania się na wywiady.

 

Agustina Macri, reżyserka, Argentyna, Włochy – „Soledad” – Konkurs Międzynarodowy

Wyreżyserowała liczne projekty audiowizualne dla czołowych argentyńskich zespołów rockowych oraz film dokumentalny ukazujący kulisy pracy Cirque du Soleil, „#SodaCirque” (2017). „Soledad” (2018) to jej pełnometrażowy debiut fabularny. Agustina jest też córką obecnego prezydenta Argentyny, Mauricio Macri.

Anca Damian, reżyserka, Rumunia – „Moon Hotel Kabul” – Konkurs Międzynarodowy

Jako reżyserka debiutowała filmem „Intalniri incrucisate” (2008). Jej drugi film „Droga na drugą stronę” (2011) pokazywany był na ponad 150 festiwalach, w tym na festiwalu w Locarno, Annecy i 27. WFF (wyróżnienie Jury Ekumenicznego). Następny film „Bardzo niespokojne lato” (2013) na 29. WFF również otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego. „Moon Hotel Kabul” (2018) to jej najnowszy film.

Tómas Lemarquis, aktor, Islandia – „Mihkel” – Konkurs 1-2

Tómasa znamy m.in. ze znakomitych ról w „Nói Albinói”, „Snowpiercer: Arka przyszłości”, „X-Men: Apocalypse” czy „Blade Runer 2049”, a także z filmu-zwycięzcy tegorocznego Berlinale – „Touch Me Not” Adiny Pintilie. Wystąpił w teledysku do piosenki „Syreny” Artura Rojka.

Tómas Lemarquis

Cristina Flutur, aktorka, Rumunia – „Nie zabijaj” – Konkurs 1-2

Urodziła się w Rumunii. Za swoją debiutancką rolę w filmie „Za wzgórzami” Cristiana Mungiu w 2012 r. otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Fridrik Thor Fridriksson, producent, Islandia – „Mihkel”– Konkurs 1-2

Jeden z najwybitniejszych europejskich twórców filmowych. Międzynarodowe uznanie przyniosła mu jego druga pełnometrażowa fabuła, „Dzieci natury” (1991), za którą otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Film przyniósł mu także 23 inne międzynarodowe nagrody.

Junji Kojima, reżyser, Japonia – „Gorące prochy” – Konkurs 1-2

Japoński artysta sztuk wizualnych, reżyser oraz montażysta. „Katachi no Nai Hone” (2018) to jego pierwszy film pełnometrażowy. Temat statusu kobiet w Japonii poruszała już w swojej książce „Kwiaty w pudełku” (Wyd. Czarne) Karolina Bednarz, współzałożycielka magazynu „Non-fiction”.

Ari Alexander Ergis Magnússon, reżyser, Islandia– „Mihkel”– Konkurs 1-2

Ukończył wydział sztuk pięknych na Parsons Paris School of Art and Design. Jego obrazy, instalacje oraz prace video były prezentowane w galeriach w Skandynawii, Francji, Anglii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Argentynie i Rosji, a filmy dokumentalne pokazywano na całym świecie.

Natalia Meshchaninova, reżyserka, Rosja – „Istota świata”  – Konkurs 1-2

Współtworzyła scenariusz do  „Arytmia” Borysa Chlebnikova (2017) i „Wojna Anny” Aleksieja Fiedorczenko (2018), nominowanych do tegorocznych nagród Europejskiej Akademii Filmowej. „Istotę świata” (2018) prezentowano na festiwalach w Toronto i San Sebastian.

„Zbyt piękna: nasze prawo do walki”

Maceo Frost, reżyser, Szwecja – „Zbyt piękna: nasze prawo do walki” – Konkurs Filmów Dokumentalnych 

Wychowany w Sztokholmie, syn legendy street dance’u oraz skatebordzistki, swoje imię dostał po saksofoniście z zespołu Jamesa Browna.

Cezary Grzesiuk, reżyser, Polska – „Niebieskie Chachary” – Konkurs Filmów Dokumentalnych

Pracował jako montażysta przy wielu znanych produkcjach filmowych, takich jak: „Skazany na bluesa” (2005), „Różyczka” (2010), „Imagine” (2012), „Pewnego razu w listopadzie” (2017). Przez dekadę filmował życie fanów Ruchu Chorzów. Wiele lat pracy dało możliwość sfotografowania zamkniętego środowiska piłkarskich fanatyków. Umożliwiło to pokazanie jasnych i ciemnych stron kibicowskiego świata w Polsce i za granicą.

„Cyrk Rwanda”

„Cyrk Rwanda” – Konkurs Filmów Dokumentalnych

Na Festiwalu będziemy mieli okazję spotkać Ruandyjczyków, bohaterów filmu: Elisée Niyonsenga, sam założyciel Future Vision Acrobat oraz akrobatów Emmanuela Niyobuhungiro i Patienta Bahati. To artyści afrykańskiego cyrku, który jest formą pracy z m.in. osieroconymi dziećmi i młodzieżą oraz nosicielami wirusa HIV. To twórcy jedynego w swoim rodzaju projektu społecznego.

Amos Gitaï, reżyser, Izrael – „Tramwaj w Jerozolimie” – Film otwarcia

Między 1999 r. a 2017 r. dziesięć jego filmów zostało zgłoszonych do udziału w Festiwalu w Cannes oraz w Wenecji. Pracował z Juliette Binoche, Jeanne Moreau, Natalie Portman, Annie Lennox, Leą Seydoux. W 1973 r. przerwał studia na wydziale architektury, wezwany do odbycia służby wojskowej podczas Wojny Yom Kippur.

Emir Baigazin, reżyser, Kazachstan – „Rzeka” – Pokazy Specjalne

Laureat zeszłorocznego Pitch &Meet. Warsaw Co-production Meeting, dzięki czemu PISF wsparł jego produkcję „Rzeka” kwotą 100 000 euro w ramach budżetu Programu Operacyjnego. „Rzekę” pokazywano już na festiwalach w Toronto i Wenecji. Jego pierwszy film „Lekcje harmonii” (2013) był sensacją WFF, Berlinale i Tribeca.

Arto Halonen, reżyser, Finlandia – „Anioł Stróż” – Pokazy Specjalne

Założyciel i pierwszy dyrektor DocPoint – Helsińskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych. W 1998 r. otrzymał nagrodę humanitarną Unii Europejskiej. Jest autorem filmu „Cień świętej księgi” (2007) prezentowanego na ponad 100 festiwalach filmowych na całym świecie i nominowanego do Europejskiej Nagrody Filmowej. W 2010 r. nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się w Polsce książka jego i Kevina Fraziera „W cieniu świętej księgi”, nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Jussi Rautaniemi, montażysta, Finlandia  – „Anioł Stróż” – Pokazy Specjalne

Ukończył Uniwersytet w Aalto, a w 2017 r. uczestniczył w programie Berlinale Talents. W 2015 roku został nominowany do nagród Jussi, przyznawanych przez Fińską Akademię Filmową, w kategorii najlepszy montaż za film „Korso” (2014). W 2017 r. otrzymał tę nagrodę za „Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia”.

Maripier Morin, aktorka, Kanada  – „Upadek amerykańskiego imperium” – Pokazy Specjalne

Karierę zaczynała w telewizji, prowadząc popularny w Kanadzie program  „La Voix Junior” (dziecięcą wersję „The Voice”). Jest prowadzącą własny „late night talk show” – „Maripier!”, a od 2018 r. prowadzi też francusko-kanadyjską wersję programu „The Wall”. W Kanadzie reklamuje kosmetyki Revlon i samochody marki Buick. Rola w filmie Denisa Arcanda to jej debiut na dużym ekranie.

Dinara Droukarova, reżyserka, Rosja / Finlandia – „Moja cienka gałąź” – Konkurs Filmów Krótkometrażowych

W 1998 r. otrzymała główną rolę kobiecą w kontrowersyjnym filmie Aleksieja Bałabanowa „Dziwadła i ludzie”. Za tę rolę otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszej aktorki. „Moja cienka gałąź” (2018) to jej debiut reżyserski.

Johannes Stjärne Nilsson, reżyser, Szwecja – „Niedźwiedź” – Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Wraz ze swoim przyjacielem Ola Simonssonem, w 2010 r. zrealizowali swój pierwszy film pełnometrażowy – „Nieściszalni” (premiera na festiwalu w Cannes), za który otrzymali m.in.: nagrodę w konkursie Wolny Duch oraz Nagrodę Publiczności na WFF 2010, Nagrodę Publiczności na MFF Molodist i wyróżnienie w sekcji New Voices/New Visions na MFF w Palm Springs.

O autorze
Studio Filmowe
  • google-share
Previous Story

Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Next Story

10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów. Program WFF

Powiązane

konkurs filmowy warszawa
off

Zgłoszenia filmów na WFF 2020

Posted On 17 Kwi 2020
, By Studio Filmowe Com
filmy nagradzane m.in. na Berlinale, w Cannes i na Sundance
off

WFF Sekcja Odkrycia

Posted On 12 Wrz 2019
, By Studio Filmowe Com
przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych
off

Przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych

Posted On 12 Wrz 2019
, By Studio Filmowe Com
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE
off

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe

Posted On 12 Wrz 2019
, By Studio Filmowe Com
10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów
off

10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów. Program WFF

Posted On 21 Paź 2018
, By Studio Filmowe Com
Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym
off

Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Posted On 17 Wrz 2018
, By Studio Filmowe Com
WFF33 WARSAW FILM FESTIVAL
off

Pokazy Specjalne 33. WFF

Posted On 25 Wrz 2017
, By Studio Filmowe Com
wff2017
off

Odkrycia na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Posted On 11 Wrz 2017
, By Studio Filmowe Com

Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Filmów Edukacyjnych

IX Festiwal Filmów Edukacyjnych Edukino – nabór filmów

Posted On 29 Maj 2020
konkurs filmowy warszawa

Zgłoszenia filmów na WFF 2020

Posted On 17 Kwi 2020
filmy nagradzane m.in. na Berlinale, w Cannes i na Sundance

WFF Sekcja Odkrycia

Posted On 12 Wrz 2019
przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych

Przepiękne obrazy z myślą o najmłodszych

Posted On 12 Wrz 2019
NAJLEPSZE POLSKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe

Posted On 12 Wrz 2019
59. KFF - 59. Krakowski Festiwal Festiwal Filmowy

Polskie filmy w programie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Posted On 24 Maj 2019
59. KFF - 59. Krakowski Festiwal Festiwal Filmowy

KFF za darmo. 59. Krakowski Festiwal Filmowy

Posted On 24 Maj 2019
Sekcja Docs+Science 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Sekcja Docs+Science 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Posted On 24 Maj 2019
59. KFF - 59. Krakowski Festiwal Festiwal Filmowy

59. KFF - 59. Krakowski Festiwal Festiwal Filmowy

Posted On 24 Maj 2019
This Sunday goEast presents itself

Festiwal filmowy goEast Polish New Wave

Posted On 14 Kwi 2019
Fashion-Finalist-in-ASFF-2018

The Aesthetica Short Film Festival ASFF

Posted On 23 Paź 2018
10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów

10 dni wspólnych projekcji, spotkań, rozmów, warsztatów, koncertów. Program WFF

Posted On 21 Paź 2018
Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Konkurs filmów dokumentalnych na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Posted On 17 Wrz 2018
wff2017

Odkrycia na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Posted On 11 Wrz 2017
Marilyn_Monroe_in_Some_Like_It_Hot_trailer

Marilyn Monroe. Zdjęcia i najsłynniejsze role

Posted On 09 Cze 2016
Warsaw Korean Film Festival Festiwal filmów koreańskich w kinie Muranów 2015 Warszawa

Warsaw Korean Film Festival

Posted On 03 Gru 2015
Behind the Curtain

Behind the Curtain 5. edycja festiwalu filmów

Posted On 25 Paź 2015

Filmy

Pasmo filmów dokumentalnych

Kontakt

Zgłosznia, materiały prasowe:
redakcja@studio-filmowe.com
Wycena, pytania dotyczące produkcji:
studio@studio-filmowe.com
Konsultant:
W godzinach: od 10.00 - 16.00

Oferta

Sprawdź ofertę studio-filmowe.com

Projektujemy, tworzymy i realizujemy strony www. Kontakt: studio@studio-filmowe.com

Strony

  • Aktualności
  • Cookie Policy
  • Festiwale filmowe
    • Warszawski Festiwal Filmowy
  • Filmy promocyjne, korporacyjne, reklamowe, dokumentalne
  • Galeria filmowa
    • Gdynia GFF 2013 – Konkurs główny
    • Gdynia GFF 2013 – Panorama
    • Plakaty festiwali filmowych
  • Informacje
  • Katalog stron
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
  • Produkcja Filmowa Warszawa
    • Dokumentacja reżyserska
    • Dokumentacja techniczna
    • Lokacja filmowa
    • Specyfikacja
    • Zdjęcia dronem. Filmowanie z drona.
  • Projektowanie i tworzenie, portfolio, strony dla firm
  • Realizacje
  • Reklama
  • Strona
  • Studio Filmowe Warszawa
  • Zwiastuny filmowe. Teatr

GOOGLE

https://g.page/studiofilmowe?we

Linki sponsorskie

  • Sporządź kosztorys Kosztorys filmowy online 0
  • Tworzenie stron internetowych Wordpress Warszawa 0

Kategorie

Aktualności Filmowe Festiwale Filmowe Organizacje Fundacje Realizacje Studia Filmowe Szkoły Filmowe Terminy Filmowe Usługi Filmowe Warszawski Festiwal Filmowy

Tagi

Akademia Filmowa American Film Festival Avant Art Festival Chopin Cinergia EDUKINO Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART Festiwal Filmowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima Festiwal Filmowy Pięć Smaków Festiwal HumanDOC Film dokumentalny Filmy Animowane FIPRESCI Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych Forum Kina Europejskiego Fundacje-Instytuty-Organizacje Filmowe Gdynia Film Festival - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych FPFF Kino Niezależne Kino Nowe Horyzonty Kino Queerowe Klub Filmowy Ambasada Klub Scena Gugalander Konkursy Krakowski Festiwal Filmowy Międzynarodowa Akademia Dokumentu Dragon Forum Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Multikino Muzyka w filmie Oferta filmowa - współpraca Polskie Szkoły Filmowe Producent filmowy Produkcja filmu Studia Filmowe Polskie Studio Filmowe OKO Studio Filmowe TOR Studio Filmowe Zebra Studio Miniatur Filmowych Sztuka Animacji Targi Pokazy Prezentacje Warszawska Fundacja Filmowa Warszawska Szkoła Filmowa Warszawski Festiwal Filmowy Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej WJFF Warsztaty filmowe Wrocław
All rights reserved. Znaker.Com - Strony Internetowe Warszawa