Kontakt : studio@studio-filmowe.com, tel.: 533 55 77 23
produkcja filmowa warszawa

Rodzinny Weekend Filmowy na 29. WFF

Rodzinny Weekend Filmowy  na 29. WFF

Jak co roku, również podczas tegorocznej edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, przygotowaliśmy specjalny repertuar dedykowany dzieciom i ich rodzicom. Podczas Rodzinnego Weekendu Filmowego, który odbędzie się w dniach 18 – 20 października, przedstawimy cztery filmy pełnometrażowe (w tym dwie animacje w formacie 3D) i zestaw filmów krótkometrażowych.

 

Błękitny tygrys / The Blue Tiger / Modrý tygr, reż. Petr Oukropec (Czechy 2012) 90 min.

Dwójka przyjaciół, Johanka i Matyas dużo czasu spędzają w pięknym ogrodzie botanicznym w centrum miasta. Dziecięcy aktorzy, prawdziwy tygrys i świetna animacja. Opowieść o odwadze, nadziei i nie tylko dziecięcych marzeniach. Film dla dzieci i dorosłych. [od 7 lat]

 

Lisa Cytrynka i Marokański Pomarańcz / Lisa Limone and Maroc Orange, a Rapid Love Story / Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu, reż. Mait Laas (Estonia, Finland2013) 73 min.

Ona cytryna, on pomarańcza. Film dla całej rodziny poruszający temat nielegalnych imigrantów uciekających z Afryki do Europy. Pierwsza na świecie opera 3D nakręcona metodą animacji poklatkowej.

 

Odlot pana Pandy / Let Panda Fly / Rang Xiongmao Fei, reż. Zhao Bandi (Chiny 2013) 89min.

Film opowiada o projekcie Pana Pandy, podczas którego dzieciaki tworzą sztukę związaną z pandą i za zarobione pieniądze budują dom starców. Reżyser jest jednym z najdowcipniejszych i oryginalnych artystów (malarstwo, fotografia, instalacje i teraz film) Chińskiej Nowej Fali.

 

Otto jest nosorożcem / Otto is a Rhino / Otto er et Naesehorn, reż. Kenneth Kainz (Dania, Wlk. Brytania 2013) 76 min.

W sennym miasteczku 10-letni chłopiec maluje na ścianie nosorożca, który ożywa. Animacja 3D będąca adaptacją klasycznej duńskiej książki z 1972 roku.

 

 

Zestaw filmów krótkometrażowych dla dzieci, 72 min.:

 

Królik i jeleń / Rabbit and Deer / Nyuszi és Őz, reż. Péter Vácz (Węgry 2012) 17 min.

Królik i Jeleń wiodą szczęśliwe i beztroskie życie, lecz pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Jeleń rozpoczyna obsesyjne poszukiwania sposobu na przedostanie się do trójwymiarowej rzeczywistości. W wyniku niespodziewanych okoliczności przenosi się do obcego mu jak dotąd świata. By znów się spotkać, rozdzieleni bohaterowie muszą odnaleźć drogę, która pozwoli im przekroczyć granicę pomiędzy wymiarami.

 

Miejsce na miotle / Room On The Broom, reż. Max Lang, Jan Lachauer (Wlk. Brytania 2012)26 min.

Półgodzinny film animowany, który powstał na podstawie niezwykłej książki z obrazkami dla dzieci „Room on the Broom” Julii Donaldson, z ilustracjami Axela Schefflera. Historia pełnej dobroci czarownicy, która ku rosnącemu niezadowoleniu jej kota, zaprasza na swoją miotłę ekscentryczną grupę zwierząt. Zwierzęta ratują czarownicę przed przerażającym smokiem,  a ona w podziękowaniu wyczarowuje nową miotłę ze specjalnym miejscem dla każdego z nich.

 

Tajemniczy blondynek z owcą / The Little Blond Boy with a White Sheep / Le Petit Blond avec un Mouton Blanc reż. Eloi Henriod (Francja 2013) 9 min.

Znów nadeszła szkoła. Podczas testu pisemnego Pierre ucieka myślami z szarej klasy i wspomina szczęśliwe wakacyjne chwile spędzone w towarzystwie owcy.

 

W samo południe / High Noon / La Hora Senalada, reż. Ivan Mazza (Wenezuela 2013) 13min.

Figueroa jest zmuszony do pojedynku ze szkolnym łobuzem w samo południe. Musi zdecydować, czy stanie do walki, czy może spróbuje jej uniknąć.

 

Wstyd i okulary / Shame And Glasses, reż. Alessandro Riconda (Włochy 2013) 7 min.

Mirko musi zmierzyć się ze swoim największym lękiem: noszeniem okularów. To jedyna możliwość, aby zdać szkolny test. Ale co się stanie, jeśli zobaczy go dziewczyna, w której jest skrycie zakochany?

Powiązane