Kontakt : studio@studio-filmowe.com, tel.: 533 55 77 23
produkcja filmowa warszawa

7. Targi CentEast, 14 – 16 października 2011

7. Targi CentEast, 14 – 16 października 2011

Tegoroczna, siódma edycja Targów CentEast, odbędzie się w dniach 14-16 października 2011, podczas 27. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Organizatorem imprezy jest Warszawska Fundacja Filmowa. Targi CentEast są miejscem spotkań profesjonalistów filmowych, zainteresowanych kinem z Europy Wschodniej.

Program Targów będzie składał się z następujących części:

1. CentEast Warszawa-Moskwa, czyli prezentacje wybranych wschodnioeuropejskich works-in-progress oraz filmów przed premierą światową, które odbędą się w dwóch terminach, w dwóch miejscach i dla dwóch grup profesjonalistów:
– w piątek, 14 października w Warszawie, podczas CentEast Market Warsaw
– w sobotę, 22 października w Moskwie, podczas 2morrow Film Festival.
Jest to szansa dla wybranych filmów na znalezienie agenta sprzedaży oraz dystrybucji jeszcze na etapie produkcji.

2. Pokazy Warszawskie (Warsaw Screenings), czyli odbywające się od roku 2000 pokazy wybranych najnowszych polskich filmów z angielskimi napisami. Gośćmi Pokazów będą agenci sprzedaży, dystrybutorzy oraz selekcjonerzy czołowych międzynarodowych festiwali filmowych.

3. Panel dyskusyjny na temat sprzedaży i dystrybucji filmów.
Zeszłoroczna edycja Targów zgromadziła ponad 200 osób z Polski i z zagranicy. Filmy wybrane wtedy do prezentacji CentEast Warszawa-Moskwa, które w większości były jeszcze nie ukończone, obecnie odnoszą już pierwsze sukcesy. Dwa polskie filmy, prezentowane wtedy, „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego oraz „Róża” Wojciecha Smarzowskiego zostaną zaprezentowane w Konkursie Międzynarodowym podczas 27. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. „Wymyk” zakwalifikował się także na międzynarodowy festiwal filmowy w Busan, a „Róża” zostanie pokazana na festiwalu w Toronto.

Szczegóły programu Targów będą dostępne na stronie www.centeast.eu

Dodatkowe informacje:
Magdalena Banasik, koordynator Targów CentEast, tel: +48 605 289 795, centeast@gmail.com
Agnieszka Dziedzic, koordynator Pokazów Warszawskich, office@centeast.eu
Agnieszka Krawczyk, dział medialny WFF media@wff.pl

Powiązane