Kontakt : studio@studio-filmowe.com, tel.: 533 55 77 23
produkcja filmowa warszawa

IMPREZY TOWARZYSZĄCE 27. Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu

Program 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego «

Otwarte warsztaty montażowe – SZTUKA MONTAŻU

(12 października 2011)

Spotkanie dla osób, które chcą się dowiedzieć na czym polega montaż filmów.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z procesem montażu, jego wpływem na ostateczny kształt dzieła filmowego oraz rolą montażysty jako współtwórcy filmu. Warsztaty są fascynujące i cieszą się dużym powodzeniem. Profesjonaliści wiedzą, że film powstaje trzy razy: najpierw w formie scenariusza, potem na planie filmowym, a na końcu w montażowni; i że ten ostatni etap często bywa decydujący…

Warsztaty organizuje Polskie Stowarzyszenie Montażystów. Poprowadzą je wybitni polscy montażyści Bartosz Pietras i Adam Torczyński, współpracujący przy filmie „Sala samobobójców” w reż. Jana Komasy. Bartosz Pietras – montażysta „Sali samobójców”, Adam Torczyński – animacja 3D (Reżyser Animacji, Vfx/3d Supervisor, Oświetlenie/Rendering, Efekty 3d VFX, Kompozycja) w „Sali samobójców”.

Warsztaty są inspirującą prezentacją, pokazującą, jak z nakręconego materiału filmowego powstaje to, co potem oglądamy na ekranie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środę 12 października w godzinach 11.00-13.00 do KINOTEKI – sala nr 3.

FIPRESCI Warsaw Project – The Talent Press 2011

Od sześciu lat Warszawska Fundacja Filmowa we współpracy z Międzynarodową Federacją Krytyków Filmowych FIPRESCI organizuje warsztaty dziennikarskie skierowane do młodych krytyków filmowych z Europy Środkowo-Wschodniej. W przedsięwzięciu biorą udział dziennikarze, którzy znajdują się na początku swojej drogi zawodowej, ale posiadają już w swoim dorobku publikacje z zakresu sztuki filmowej. Młodzi dziennikarze będą pod opieką najwyższej klasy profesjonalistów – krytyków filmowych współpracujących z czołowymi magazynami filmowymi na świecie. Wybrane osoby będą uczestniczyć w wykładach oraz pracować na różnych polach dziennikarstwa filmowego — pisanie wywiadów, recenzji, raportów i relacji z 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego (7-16 października, 2011) oraz 7 edycji Targów CentEast (14-16 października 2011).

Powiązane